Archiwum kategorii: moda

Kupuj mądrze akcesoria skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich wymogów zarówno ubrania, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Toteż tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg prawdomówności kupców jest rozmaity, a w razie sporych sieci z odzieżą większość pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra ma swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy szalenie ekspresowo się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć typowy zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując nabycia przez Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wówczas, gdy towar ma jedynie jej śladowe ilości.
Towar zrobiony z eko skóry musi przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych

Stylizacja elegancka: klasyka z połyskiem.

Biała bluzka oraz czarna spódnica to komplet kojarzony raczej klasycznie, pomimo tego nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczniowskiego mundurka nabiera dojrzałego charakteru dzięki kunsztownym materiałom i ozdobom.
W takowym zestawie śnieżna bluzka ma ponadczasowy, dopasowany wzór oraz jest zapinana na pętelkę, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie wygięte, lecz nieskomplikowane oraz usztywnione, co natychmiast dodaje koszuli szyku. Stylizacja wyrafinowana została podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje popularny model z materiału. Taka tkanina nadaje jej nieco awangardowego stylu i przekonuje, iż zakładająca ją dziewczyna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez butów na szpilce. My doradzamy brokatowe, srebrne buciki o topowym, mocno wyciętym kroju i z asymetrycznym, szpiczastym czubkiem okrywającym stopę na skos. Oryginalne buty nadają ton kolejnym dodatkom. Szyję ozdabia wyrafinowany naszyjnik na wisiorku, który ozdabia wiele łączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie popsują stylizacji, lecz przykują uwagę. Na nadgarstek proponujemy delikatny, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Kopertowa torebką w stylizacji color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w ręku lub na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy eleganckiej stylizacji razem z linkami do butików umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę konkretnej rzeczy przenosi na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie www.e-modnisia.com.pl/pol_m_Torebki-180.html