1819-2126-ico-wu.jpg

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Choroba

Poważne schorzenie, takie jak np. cukrzyca typu II, może w szczególności obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co wiedzie do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może też objawiać się osłabieniem mięśni, uszczupleniem masy kostnej oraz zaburzeniami wzwodu. Pozostałe choroby, które potencja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból oraz problemy z sercem. Jeśli borykasz się z którymś z tych przypadków, zapytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar zalecany w terapii gruczołu krokowego, mogą również wywoływać obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich stosowania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, dokładnie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o ich działaniu potencja
jak też o ich skutkach ubocznych.

Tryb życia

Większość ludzi uważa, iż niski poziom zainteresowania seksem to kłopot, który dotyczy tylko starszych mężczyzn. Jednak to nieprawda. Współcześnie wielu młodych mężczyzn w późnych latach 30. i na początku lat 40. zgłasza problemy z niskim libido. Jednym z powodów takiej sytuacji może być nieprawidłowy styl życia lub złe nawyki, takie jak palenie tytoniu, niezdrowa dieta, mało snu i inne podobne okoliczności. Pomyśl nad zmianą stylu życia, zerwij z tytoniem, zacznij uprawiać sport i zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna być już problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *